Zobacz jak możesz zarobić na inflacji w 2022 roku!

W co powinniśmy inwestować w 2022 roku? Czy inflacja będzie silna i czy można ją zrównoważyć innymi inwestycjami?

Wiele osób zaczyna rok od planowania swoich celów biznesowych i osobistych. O ile jeszcze kilka lat temu można było wiele spraw planować w bardzo długim okresie, o tyle dziś procesy gospodarcze są bardzo skrócone i planowanie nawet na rok do przodu może okazać się karkołomnym zadaniem. Niestety osoby prowadzące firmy wychodzą ze swoimi planami później niż pod koniec przyszłego miesiąca. Rosnąca inflacja utrudnia jednak oszacowanie, jak będzie się zachowywać gospodarka, a wielu ekspertów zgadza się, że w najbliższej przyszłości również ceny wzrosną.

Sposób działania inflacji

Inflacja to wzrost cen, który prowadzi do deprecjacji pieniądza. Ekonomiści twierdzą, że nie są złe, ale trzeba uważać na wysoką inflację. Wysokie poziomy inflacji przekształcają Twoje pieniądze w stratę ich pierwotnej wartości i prowadzą do strat na wielu frontach. Oficjalna inflacja w Polsce wynosi średnio około 8 proc. Nie ma wątpliwości, że jest wyższy, gdy ceny zmieniają się z dnia na dzień. Czemu? Ponieważ Główny Urząd Statystyczny oblicza inflację na podstawie zagadnienia o nazwie Wskaźnik Jakości Cen Konsumpcyjnych. Każdego tygodnia biuro gromadzi określone produkty, analizując ich popyt i inne aspekty, takie jak częstotliwość ich używania. Jednak dokładny skład ich koszyka nie jest dostępny publicznie, aby zmniejszyć zamieszanie. Ponadto ceny są uśredniane, więc ludzie mogą łatwo dokonać niedokładnego oszacowania.

Dlaczego przewiduje się dalszy wzrost inflacji ?

Inflacja nie zniknie w najbliższym czasie. Wzrasta wraz ze wzrostem dodruku pieniędzy i to się nigdy nie zmieni. To celowe działanie. Obywatele proszeni są o przekazanie pieniędzy w formie obligacji skarbowych. W zamian otrzymują określone oprocentowanie, często wyższe niż normalne stawki. Rząd może wtedy wykorzystać te pieniądze, aby w przyszłości spłacić mniej z powodu wysokich stóp inflacji. Istnieje wiele korzyści dla asystentów pisania AI, takich jak dostarczanie treści w stabilnej cenie. Istnieje również dystrybucja społeczna, która może pomóc skuteczniej zarządzać wahaniami na rynku, zapewniając jednocześnie przydatne tarcze antykryzysowe i antyinflacyjne.

Jak uchronić się przed inflacją ? W co najlepiej zainwestować ?

Obrona przed inflacją jest możliwa. Przedsiębiorcy, czyli ludzie o otwartych umysłach, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem sposobu na ograniczenie wpływu inflacji. Oto kilka pomysłów na inflację

  • Miej wolną gotówkę

Porada wydaje się głupia, ale jeśli jesteś przedsiębiorcą z niewielką ilością gotówki, może to pomóc Twojej firmie. Na przykład możesz chcieć wynegocjować dodatkowy rabat przy płatności z góry za towary, półprodukty lub usługi niezbędne do rozpoczęcia działalności. Jeśli chcesz stworzyć w swojej firmie poduszkę finansową, tym razem ją powiększ. Ta strategia będzie prawdopodobnie bardziej skuteczna niż inwestowanie pieniędzy w nieznane aktywa w krótkim okresie.

  • Zwiększ zapasy, jeśli możesz coś teraz kupić, zrób to

Być może patrzysz na inwestycje w swoją firmę i to, co robisz. Podejmij decyzję jak najszybciej, zanim będzie za późno. A w przyszłości będzie to droższe, jeśli będziesz dłużej czekać. Zwiększenie poziomu zapasów jest głównym celem, więc jeśli produkt nie ulega pogorszeniu lub ma długi okres przydatności do spożycia, samo kupowanie większej ilości może być tego warte. Pomogłoby to również zaoszczędzić pieniądze, korzystając z magazynu firmy zamiast innego obiektu.

  • Inwestuj w swoją firmę

Nawet jeśli obroty Twojej firmy wzrosły o 50 procent, ale inflacja wynosi tylko 10 procent, nadal możesz inwestować więcej w rozwój i zarządzanie firmą. Powinieneś skorzystać z tych perspektyw.

  • Obca waluta

Kupno waluty obcej to dobra decyzja. Przewidywanie, która waluta będzie najlepiej sprawdzać się na dłuższą metę, może być trudne, ale wiedza o tym, co kupujesz i kiedy, to dwa czynniki, które pomagają w inwestowaniu. Jednym z kluczowych aspektów jest wyczucie czasu – dowiedz się, kiedy najlepszy czas na inwestowanie w daną walutę jest dla Twoich konkretnych celów.

  • Kupuj srebro i złoto

W dzisiejszych czasach złoto może wydawać się ciekawym wyborem dla transakcji finansowych ze względu na cyfrowy charakter pieniądza. Jednak wraz z ilością niepewności, jaką obserwujemy w dzisiejszym świecie, fizyczne złoto staje się coraz bardziej rozpowszechnione i popularne. Jeśli chodzi o zarabianie znacznych pieniędzy, złoto może nie być najlepszą inwestycją, ponieważ w rzeczywistości wiąże się z nim wyższy czynnik ryzyka. Jednak dla tych, którzy szukają sposobów na zachowanie wartości swoich pieniędzy, najlepszym rozwiązaniem może być złoto. Złoto jest świetną inwestycją z różnych powodów. Kiedy krąży w gospodarce, ludzie nieustannie szukają nowych okazji do zakupów, które umożliwią im uzyskanie dobrego zwrotu z inwestycji. W ten sposób 12 uncji złota może w dzisiejszych czasach równać się około 20 000 dolarów. Złoto w żadnym wypadku nie powinno być postrzegane jako „inwestycja” i byłoby lepiej sytuowane. Opłaca się kupić monety o wadze 1 uncji. ponieważ złoto inwestycyjne jest zwolnione z VAT.

Srebro jest zawsze popularne. Cena srebra i złota podlega wahaniom, przy czym złoto często jest znacznie wyższe niż srebro. Inwestowanie w srebro oznacza również płacenie od niego podatku VAT. Eksperci twierdzą, że obecna cena srebra jest bardzo niska i że istnieją dobre perspektywy na wzrost cen w przyszłości.

  • Inwestuj w akcje

Jeśli chcesz inwestować na giełdzie, możesz wybierać między kupowaniem akcji spółek notowanych na giełdzie lub inwestowaniem w akcje, które są poza radarem. Tak czy inaczej, ważne jest, aby wiedzieć, jak kupować tanio i sprzedawać drogo – nazywa się to handlem dziennym i jeśli nie wiesz, co z tym robisz, skup się na tych akcjach. Mogą zapewnić stabilny i regularny zysk, o ile z nimi pozostaniesz.

  • Nieruchomości, sprawdź czy to się opłaca

Powinniśmy inwestować w nieruchomości! Kupowanie nieruchomości za gotówkę to świetny sposób na uzyskanie wyższych zysków i masz wiele możliwości, jeśli chodzi o różne nieruchomości. Wraz ze wzrostem inflacji ludzie zaczynają się martwić, jaka będzie wartość ich pieniędzy w przyszłości. Udowodniono, że nieruchomości są jedną z najbardziej stabilnych form inwestycji ze względu na niską zmienność. Oznacza to, że nigdy nie będziesz musiał się martwić o utratę inwestycji z powodu inflacji, ponieważ wiąże się to z niskim ryzykiem. Jeśli kupujesz nieruchomość jako środek inwestycyjny lub do życia w czasie, gdy ceny mogą spaść, nie rób tego na kredyt. Reasumując, dzieje się tak dlatego, że ceny inwestycji mieszkaniowych są obecnie nieuzasadnione i znacznie wysokie.

  • Spłać swoje kredyty

Konieczność spłacania wysoko oprocentowanych długów, gdy inflacja rośnie, może spowodować wzrost kosztów. Lepiej uważnie obserwować swoje stopy procentowe i spłacać je tak szybko, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *