Skuteczny wypoczynek w ogrodzie – spraw go sobie!

Długi wyjazd na wakacje nie zawsze jest możliwy. Jeśli jednak posiadamy dom z ogrodem, relaks na własnej działce może być bardzo przyjemny. Wystarczy zaprojektować kącik relaksacyjny w zacisznej części ogrodu, kupić wygodne meble i inne dodatki zgodnie ze swoimi preferencjami. Jak zorganizować strefę relaksu w ogrodzie?

Pierwszym krokiem jest określenie, co chcesz tam stworzyć: obszar do opalania lub czytania, lub miejsce do spotkań rodzinnych. Na przykład, jeśli planujesz spędzać w ogrodzie czas z przyjaciółmi, rozważ budowę małego tarasu lub platformy, na której wszyscy będą mogli się zebrać. Jeśli chcesz czytać po cichu na łonie natury, rozważ stworzenie alkowy z wygodnymi fotelami i poduszkami, aby nikt nie przeszkadzał Ci, gdy wchodzisz w inny świat poprzez czytanie.

Najlepiej, jeśli miejsce wypoczynku znajduje się w pobliżu domu, w miejscu osłoniętym przed ciekawskimi spojrzeniami, na równej powierzchni, która pozwala na postawienie mebli ogrodowych. Powinno być również zadaszone, aby w deszczowe dni można było cieszyć się świeżym powietrzem

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na zbudowanie ekskluzywnego kącika relaksacyjnego w ogrodzie – lepiej zorganizować wszystko w jednym miejscu niż zupełnie nic! Na przykład dodaj wygodne krzesła i stoły obok siebie po jednej stronie działki, aby goście od razu poczuli się komfortowo!

Gdzie?

Mały kącik wypoczynkowy w ogrodzie to miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć od prac ogrodowych lub od innych obowiązków domowych. Należy określić właściwą lokalizację tego miejsca i upewnić się, że gleba jest dobrze zdrenowana i nie ma w niej dużych kamieni lub korzeni drzew.

Jak określić właściwe miejsce na kącik wypoczynkowy? Może to być zadaszony taras lub zaciszny, niezagospodarowany kawałek trawnika, położony w znacznej odległości od ulicy, ogrodzony żywopłotem lub innym płotem. Jeśli chcesz czuć się w tym miejscu swobodnie, zadbaj o to, by było ono osłonięte przed spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów. Możesz wykorzystać w tym celu pergole ogrodowe lub siatki obsadzone roślinami pnącymi, płoty z drewnianych paneli, żywopłoty.

Powierzchnię kącika wypoczynkowego może stanowić trawnik. Teren musi być wyrównany, aby meble, basen, trampolina czy huśtawka były stabilnie ustawione. Jeśli mamy do dyspozycji taras lub altanę, to bardzo dobrze. Tam najlepiej zorganizować miejsce do jedzenia i grillowania, postawić stół ogrodowy i krzesła.

Co może się znaleźć w naszym kąciku?

Ogrodowy kącik wypoczynkowy to miejsce, w którym można odpocząć i cieszyć się świeżym powietrzem. Powinien być usytuowany w cieniu drzew, choć może warto posadzić w tym celu mały ogródek.

Miejsce do odpoczynku można wyposażyć w różne akcesoria, które sprawią, że będzie ono bardziej komfortowe i zachęcające, takie jak:

Huśtawki – świetnie wyglądają, gdy są zawieszone na dwóch rosnących blisko siebie drzewach. Liny nie powinny być zbyt długie, aby nie zaplątały się w krzewy lub zwisające gałęzie. Oprócz huśtawek można również zawiesić hamaki między dwoma drzewami lub przymocować je do ściany domu za pomocą specjalnych haków.

Wiszące krzesła – one również są dziś bardzo popularne. Należy je umieścić w bezpiecznym miejscu, z dala od zasięgu dzieci.

Dmuchane brodziki dla dzieci – te baseny są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, więc można wybrać taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Dmuchane baseny dla dzieci – te również są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *