Serwis ekspresów do kawy – gwarancja długiej trwałości urządzenia

Ekspresy do kawy to urządzenia, które są używane przez długi czas. Dlatego ważne jest, aby regularnie je serwisować. Najlepszą gwarancją długiego okresu eksploatacji ekspresu do kawy jest jego regularna konserwacja. Pozwoli to na wychwycenie ewentualnych drobnych niedoskonałości, które w przyszłości mogłyby doprowadzić do rozległej awarii, a w konsekwencji kosztownej naprawy ekspresu.

Najważniejszą częścią każdego ekspresu do kawy jest system podgrzewania wody. Dlatego zaleca się serwisowanie wewnętrznego systemu podgrzewania wody co najmniej raz w roku, aby zapobiec tworzeniu się osadów z kamienia wewnątrz zbiornika i na jego powierzchni. Ponadto przedłuży to żywotność ekspresu do kawy.

Rodzaje urządzeń a serwis ekspresów do kawy. Czy każdy sprzęt wymaga regularnego serwisowania?

Ekspres do kawy to intensywnie eksploatowany sprzęt, który wymaga regularnego serwisowania. Ważne jest, aby wiedzieć, czym różnią się poszczególne typy urządzeń i jakiego rodzaju serwisowania wymagają.

Ekspresy do kawy dzielą się na trzy rodzaje:

1. Komercyjne ekspresy do kawy – są to duże urządzenia, które produkują duże ilości kawy i można je znaleźć w kawiarniach i restauracjach. Mimo że są one zbudowane z myślą o trwałości, nadal wymagają regularnego serwisowania co około 6 miesięcy.

2. Perkolatory – te mniejsze urządzenia przygotowują jednorazowo jedną filiżankę kawy, ale mogą być używane w domu lub w małych biurach. One również wymagają regularnego serwisowania co około 6 miesięcy. 

3. Ekspresy z filtrem kroplowym – przygotowują jedną lub dwie filiżanki kawy jednocześnie i mogą być używane w domu lub w małych biurach! Wymagają one serwisowania co kilka miesięcy, w zależności od tego, jak często są używane i jak duży jest nacisk na nie (jeśli korzysta z nich wiele osób).

Jak działa serwis ekspresów do kawy?

Pierwszym krokiem w serwisie jest sprawdzenie, czy wszystko działa prawidłowo. Obejmuje to sprawdzenie:

  • przepływu i temperatury wody,
  • ciśnienia wewnątrz bojlera,
  • temperaturę kotła parowego (jeśli jest),
  • ciśnienia w pompach we wszystkich urządzeniach wyposażonych w pompy, oraz
  • stan głowicy grupy (w tym płukanie).

Po przeprowadzeniu tej kontroli sprawdzane jest, czy wszystkie zawory działają prawidłowo i czy w systemie nie ma nieszczelności. Sprawdza się również wszelkie uszczelki i uszczelnienia pod kątem śladów zużycia lub uszkodzeń.

Dobry serwis ekspresów do kawy – profesjonalne usługi jako gwarancja dobrze wykonanej naprawy ekspresu

Serwis i naprawa ekspresów do kawy to dla zwykłego użytkownika niełatwe zadanie, dlatego warto powierzyć je fachowcom. Profesjonalne oko od razu dostrzeże nawet najdrobniejsze skazy, po czym im zapobiegnie. Mimo tego, że ekspres to raczej skomplikowany rodzaj sprzętu, technicy obcują z nim na co dzień. Co więcej, dobry serwis powinien specjalizować się nie tylko w jednej marce ekspresów. Marki, takie jak Siemens, Philips, Nivona, Jura, Melitta, Saeco czy Delonghi, to czołowi producenci na rynku na całym świecie. Warto więc, żeby oferta placówki wykonującej serwis i naprawę tego typu urządzeń, była wszechstronna. Możliwość zaproponowania takiej usługi bardzo dobrze wpływa na opinie o firmie, dobrą praktyką jest posiadanie zróżnicowanych części, pasujących do różnych modeli.

Jak rozpoznać dobry serwis ekspresów do kawy? Na pewno w pierwszej kolejności warto rozeznać się wśród znajomych i opinii w internecie. Dodatkowo można ustalić, jak długo dana placówka jest na rynku – to pokaże jej doświadczenie w branży. Sensownym rozwiązaniem jest skontaktowanie się bezpośrednio z infolinią i rozmowa z biurem obsługi klienta. Taka zwykła rozmowa może nam wiele pokazać.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *