Postanowienia noworoczne. Sprawdź jak sprawić byś w tym roku ich dotrzymał !

Jeśli masz ochotę schudnąć, przebiec maraton, jeździć na rowerze po Polsce lub po prostu rozpocząć regularny program treningowy, aby osiągnąć swoje cele fitness, warto włożyć w to wysiłek. Dowiedz się, dlaczego podejmowanie uchwał może mieć sens i jak je zaplanować. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać Twoje plany na Nowy Rok 2022. Dowiesz się, jak spełnić wszystkie noworoczne postanowienia i nie tylko!

Dlaczego warto podejmować postanowienia

Podejmowanie postanowień to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Oczekiwaniem od ludzi stało się złożenie sobie tej corocznej obietnicy.

Znaczenie podejmowania uchwał to nie tylko sam akt, ale także znaczenie, jakie się za nim kryje. Ludzie podejmują postanowienia, aby wyznaczać cele, zmieniać perspektywę i doskonalić się jako osoba.

Nowy Rok to symboliczny moment, który rozpoznajemy jako początek czegoś nowego i zamknięcie rozdziału za nami. „Rezolucje są zazwyczaj bardziej emocjonalne niż wyzwania w innych porach roku”, więc mogą mieć silniejszy efekt. Są też zazwyczaj poparte większym optymizmem i często zawierają przyjaciół, którzy również chcą zmian.

Chociaż wielu z nas składa sobie obietnice, łatwo jest nam się nudzić i tracić motywację, aby kontynuować cel, który ma niewielkie znaczenie dla naszego harmonogramu i życia. Czasami problem motywacji można przypisać nieudanym próbom z przeszłości.

Po pierwsze, ludzie mogą nie zastosować się do wypełnienia formularza, ponieważ nie rozpoznają celu, w jakim się on znajduje. Wtedy ludzie mogą również być mniej skłonni do kontynuowania, ponieważ nie chcą teraz dokonywać ważnych wyborów. Cele muszą być mierzalne, konkretne i osiągalne.

Słowa „postanowienie” i „cel” to jednak tylko nazewnictwo – dlatego jeśli jesteś gotowy podjąć się zmian w swoim życiu wraz z nadejściem Nowego Roku, koniecznie sprawdź nasze skuteczne sposoby.

Nie szalej z ilością

Jak możesz osiągnąć swoje noworoczne postanowienia w tym roku? Ograniczając je! Jeśli masz ich zbyt wiele, może być trudno utrzymać motywację i nie osiągnąć żadnego z nich. Byłoby dla ciebie korzystniej, gdybyś mógł skupić się tylko na jednym lub dwóch postanowieniach.

Dobrze zastanów się nad postanowieniami

Każde postanowienie noworoczne powinno być dokładnie rozważone przed wprowadzeniem go w życie. Jeśli zdecydujesz się nauczyć jeździć na nartach lub schudnąć 20 kg podczas imprezy sylwestrowej, Twoje szanse na dotrzymanie obietnic maleją. Dowiedz się, czy Twój pomysł jest opłacalny finansowo, przygotuj dobry plan i zacznij od sił negocjacyjnych. Jeśli po dokładnym rozważeniu wszystko się ułoży, kontynuuj projekt lub wyzwanie. To ważne, aby podjąć właściwą decyzję!

Nie patrz w przeszłość

Nie możesz zmienić przeszłości, więc nie czuj się źle z samym sobą. Skoncentruj się na tym, co możesz zrobić dla swojej przyszłości i zobacz, jak zmieni to Twoje życie na lepsze.

Ustal szczegółowy plan i cel

Nie chcesz, aby postanowienia noworoczne były zbyt mocne lub przesadne, ale upewnij się, że masz jasny cel. Jest to ważne, ponieważ pozwoli Ci poświęcić swój czas i wysiłek na mniejszą liczbę zadań, aby osiągnąć swój cel. Jedną z kluczowych cech wyzwania jest to, że zapewnia realistyczne cele, do których należy dążyć. Wyznaczenie określonej liczby kilometrów do biegu lub przejechania w określonym czasie pomoże utrzymać wysoki poziom motywacji. Aby wykonać takie zadanie, może być korzystne opracowanie planu najlepszego rozwiązania. Osoby o niskiej aktywności fizycznej nie są w stanie wykonać zadań wymagających dużej ilości czasu (np. bieganie w maratonie).

Dowiedz się na ile Cię stać 

Jeśli nie ćwiczysz już regularnie, nie stawiaj się nagle w sytuacji wymagającej codziennych intensywnych treningów lub krótkoterminowego planu odchudzania. Możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Tylko Ty znasz siebie i możesz wyznaczać sobie własne cele. Jeśli zauważysz, że aspirujesz do czegoś zbyt wysoko, będzie to bardziej motywujące do osiągnięcia skromniejszego celu, który jest w zasięgu.

Skup się na małych krokach

Pomocne może być rozpoczęcie od mniejszych kroków. Zamiast angażować się w cel taki jak „Zapiszę się na zajęcia i będę regularnie chodzić przez miesiąc” lub „Będę przebiegł 10 km i skrócę czas biegu o 2 minuty w najbliższą sobotę”, bardziej pomocne może być uproszczenie cel, np. „Pięć razy w ciągu tygodnia wejdę na bieżnię”. Mniejsze cele mogą pomóc Ci poczuć, że wykonujesz dobrą robotę w pracy, nawet jeśli nie są tak duże, jak ktoś mógł początkowo sądzić.

Nie przekładaj planów

Ważne jest, aby wdrożyć postanowienia noworoczne od 1 stycznia. Jest bardziej prawdopodobne, że nie odłożysz ich później, ponieważ będzie zbyt wiele wymówek. Po prostu podejmij decyzję, że nie ma żadnego innego powodu, dla którego tego nie zrobisz, i po prostu zrób to. Mniejsze ilości potu prowadzą do większych korzyści, ponieważ organizm z czasem staje się bardziej wydajny. O wiele lepiej jest skupić się na dobrym samopoczuciu, niż marnować dzień przed telewizorem i mniej ćwiczyć.

Powiedz znajomym o postanowieniach

Posiadanie towarzystwa i wsparcia to dobry pomysł, gdy chcesz osiągnąć swoje życiowe cele. Dzielenie się swoimi planami z innymi sprawi, że będą zmotywowani i będą mogli Ci pomóc.

Znajdź kogoś, kto będzie Cię wspierał

Aby pozostać zmotywowanym do swoich noworocznych postanowień, ważne jest, aby połączyć siły z innymi ludźmi i porozmawiać o swoich celach! Na przykład jedna osoba może myśleć o zdobyciu szczytu w Tatrach, podczas gdy inna chce nauczyć się jeździć na snowboardzie. Jeśli masz przyjaciela lub ukochaną osobę, z którą możesz ćwiczyć, jest bardziej prawdopodobne, że zostaniesz przy nim i pomożesz sobie nawzajem w utrzymaniu swoich postanowień. Ciekawym pomysłem jest również dołączenie do grup w mediach społecznościowych, które wspierają Twoje noworoczne postanowienia.

Chwal się swoimi postępami

Postanowienia noworoczne to świetny sposób na rozpoczęcie pracy z blogiem lub kontem na Instagramie. Możesz dzielić się swoimi postępami z wirtualnym światem, nawet jeśli oglądają go tylko znajomi. Z czasem Twoje osiągnięcia mogą inspirować innych

Wręczaj sobie nagrody

Czy udało Ci się zrzucić 1 kg z 5 kg, które planujesz na początek roku? Świetny! Nagradzaj się nową bluzą, legginsami treningowymi lub innymi drobiazgami, które sprawią Ci radość

Bądź dla siebie bardziej wyrozumiały

Jeśli próbowałeś ćwiczyć, zdrowo się odżywiać lub robić inne rzeczy, które są ważne dla twojego zdrowia, ale masz z tym problemy, nie wściekaj się na siebie. Postępujesz właściwie i dostosowujesz się do innego stylu życia, który pomaga ci poczuć się lepiej, więc nie poddawaj się. Po prostu trzeba do tego codziennie pracować. Nie przygnębiaj się – jeden lub dwa dni potykania się po drodze nie są powodem do rezygnacji. Nawet jeśli masz zły dzień, postaraj się być lepszy jutro.

Nie porównuj się z innymi

Ważne jest, aby nie porównywać się z innymi. Musisz stale dążyć do doskonalenia własnych umiejętności i osiągnięć, bez porównywania się z innymi, którzy mogą radzić sobie lepiej lub gorzej od Ciebie. To znak, że robisz coś wartościowego, a twój plan przebiega zgodnie z planem. Bądź pewny, że ten pomysł lub cel jest tego wart!

Czasem zastanów się czy nie lepiej zmienić plany

Może się okazać, że trudno jest dotrzymać noworocznych postanowień. To znaczy, chyba że ustaliłeś jakieś granice lub harmonogram i zrobiłeś sobie przerwę, gdy jest to konieczne. Jeśli czujesz, że nie robisz postępów, skup się na celu i spróbuj wydłużyć czas wdrożenia. Jeśli cel nie wydaje się już wart zachodu, zmień go! Lepiej iść dalej niż tkwić w czymś, co nie działa.

Jak zachować ważne postanowienia

Mamy nadzieję, że dobrze sobie radzisz z dotrzymywaniem swoich postanowień i że spełniłeś wszystkie swoje marzenia. Nic nie jest nieosiągalne, jeśli poświęci się wystarczająco dużo czasu i wysiłku. Często mamy cele, o których nigdy tak naprawdę nie myślimy i po prostu ślepo podążamy. Kiedy patrzysz na te rzeczy, ważne jest, aby pamiętać: Czy naprawdę tego chcę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *