O czym należy pamiętać, aby móc szybko sprzedać mieszkanie?

Jeśli planujemy sprzedać swoje mieszkanie, to zwykle chcemy to zrobić szybko i za dobre pieniądze. I choć w szerokiej ofercie rynkowej nie jest to łatwe zadanie, to znając kilka trików, możemy pozytywnie wyróżnić się na tle podobnych ofert sprzedaży mieszkań. Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby mieszkanie wyglądało lepiej podczas przygotowywania go do sprzedaży.

Najważniejsze czynności, które trzeba wykonać przed sprzedażą mieszkania

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy zastanawiamy się, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, jest sprzątanie. Należy zacząć od łazienek i kuchni – są to najważniejsze pomieszczenia w mieszkaniu i często decydują o tym, czy potencjalni nabywcy będą zainteresowani dalszymi negocjacjami z Tobą, czy też nie.

Warto pamiętać, że wielu potencjalnych nabywców bierze pod uwagę stan tych pomieszczeń w takim samym stopniu, jak ich wielkość czy lokalizację. Jeśli więc niektóre części tych pomieszczeń są brudne lub noszą ślady poprzednich właścicieli (np. stare tapety), może to negatywnie wpłynąć na cenę, za jaką sprzedane zostanie Twoje mieszkanie.

Kolejnym ważnym aspektem jest oświetlenie – powinno być ono wystarczająco jasne, aby kupujący mogli zobaczyć, co kupują, nawet w deszczowe dni. Na przykład podczas remontu przed sprzedażą mieszkania należy zainstalować dodatkowe oświetlenie pod szafami i szafkami, które wcześniej były zasłonięte przez cień. Pomoże to kupującym lepiej ocenić ich jakość i sprawi, że będą się czuli bardziej komfortowo podczas jego oględzin.

Przygotowując mieszkanie do sprzedaży, należy się po nim przejść i sprawdzić, czy wszystko działa. Być może przyzwyczaiłeś się już do tego, że jeden z włączników światła w przedpokoju nie działa i musisz używać drugiego. Być może nie przeszkadza Ci fakt, że listwa przypodłogowa odpadła w jednym miejscu lub że zasłona prysznicowa pożółkła ze starości. Są to jednak rzeczy, które z pewnością przyciągną wzrok kupującego i wywołają negatywne wrażenie.

Ponadto ważne jest, aby upewnić się, że w ścianach i sufitach nie ma pęknięć, więc jeśli takie zauważymy, naprawmy je przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż. Jeśli w mieszkaniu lub domu są uszkodzenia farby lub inne problemy kosmetyczne, należy je naprawić przed wystawieniem go na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *