Nici liftingujące pdo – jeden z zabiegów medycyny estetycznej

Naturalne napięcie skóry i jędrność skóry twarzy mija wraz ze starzeniem się. W konsekwencji skóra traci swoją elastyczność, siłę mięśni i staje się mniej odporna na działanie grawitacji. Twarz staje się bardziej obwisła, a policzki, podbródek i linia żuchwy wyglądają stają się bardziej obwisłe. Dodatkowo może pojawić się opadanie w kącikach ust lub oczu. Czy można coś z tym zrobić, by cieszyć się młodym wyglądem dłużej? Tak, można zrobić kilka rzeczy, aby pomóc spowolnić proces starzenia. Jednym z nich jest jedzenie zdrowej żywności i regularne ćwiczenia. Innym jest unikanie ekspozycji na słońce, gdy to możliwe, ponieważ przyspiesza starzenie się skóry. Jeszcze inną rzeczą, którą można zrobić jest stosowanie kremu nawilżającego lub kremu z filtrem przeciwsłonecznym każdego dnia. Jednak, medycyna idzie ciągle do przodu i to nie są jedyne możliwości! Ciekawą opcją jest korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej a konkretnie z użyciem nici PDO (polidioksan jest silnym syntetycznym włóknem stosowanym od dawna do szwów skórnych i podskórnych).

Nici PDO – sposób na opadające policzki i zmniejszoną elastyczność skóry bez użycia skalpela. Pobudzenie produkcji nowego kolagenu i elastyny

Nici liftingujące PDO to nowy sposób leczenia obwisłych policzków i zmniejszonej elastyczności skóry. Nici PDO są wprowadzane pod skórę wzdłuż linii policzków i szczęki, podnosząc ją i sprawiając, że wyglądamy młodziej.

Jest to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który można wykonać w gabinecie w ciągu około 30 minut. Rezultaty są naturalne i długotrwałe, nie wymagają rekonwalescencji! Dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego, jednak w tym przypadku mięśnie mimiczne nie są paraliżowane.

Udowodniono, że:

  • nici PDO redukują podbródek i obwisłe policzki,
  • nici PDO poprawiają linię uśmiechu wokół ust,
  • nici PDO powodują wygładzenie rysów twarzy,
  • nici PDO sprzyjają stymulacji produkcji kolagenu, jednocześnie stymulując fibroblasty do produkcji elastyny,
  • nici PDO znacząco wpływają na wygładzenie zmarszczek,
  • nici PDO powodują zagęszczenie skóry i jej ujędrnienie,
  • nici PDO świetnie działają na obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
  • nici PDO pozwalają na uzyskanie efektów bardziej naturalnych niż po podaniu toksyny botulinowej,
  • stosując nici liftingujące PDO uzyskamy bardzo naturalny efekt, gdyż nie unieruchamiamy mięśni mimicznych,
  • otrzymane efekty estetyczne utrzymują nawet do 24 miesięcy, a działanie nici widocznie jest bardzo szybko.

Po zabiegu u niektórych pacjentów może wystąpić obrzęk lub zasinienie, które może utrzymywać się do 6 tygodni lub dłużej. Jednak po tym okresie większość pacjentów zauważy widoczne rezultaty, takie jak zmniejszenie obwisłej skóry wokół policzków i linii żuchwy oraz pewną poprawę utraty objętości twarzy spowodowanej starzeniem się. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 2 lat! Nić PDO to świetna opcja dla wielu pacjentów chcących poprawić swój wygląd i samopoczucie.

Czy zabieg przy użyciu nici liftingujących PDO jest bolesny? Innowacyjne nici PDO stosowane w medycynie estetycznej

Większość lekarzy medycyny estetycznej nie stwierdza konieczności podawania znieczulenia podczas zabiegu. Jeśli jednak pacjent chciałby znieczulenie to przed wprowadzeniem nici najczęściej stosowana jest lidokaina lub krem znieczulający. Powodują one odrętwienie miejsc, do których odbędzie się wprowadzenie nici PDO. 

Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu wprowadzania nici liftingujących PDO? Nici liftingujące PDO, nici gładkie

Zastosowanie nici liftingujących nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu liftingu twarzy najlepiej pozostać w domu przez jeden lub dwa dni, aby widoczna lekka opuchlizna i zasinienia mogły ustąpić przed powrotem do pracy. Zabieg wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co pozwala uzyskać efekty estetyczne zbliżone do liftingu chirurgicznego. Do zabiegu wykorzystuje się cienką igłę. Długotrwały efekt zabiegu jest bardzo doceniany przez pacjentki. Skóra pacjenta jest lepiej nawilżona, można zaobserwować poprawę kondycji skóry.

Czy efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas? Nici liftingujące PDO 

Nici wykonane z polidioksanonu rozpuszczają się w tkankach po około 6 miesiącach, ale ich efekt utrzymuje się przez około 2 lata. Nici PDO rozpuszczając się, wspomagają produkcję kolagenu i elastyny oraz mają wpływ na syntezę kwasu hialuronowego. Zabieg ten opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry.

Czy nici PDO zmieniają rysy twarzy? Nić PDO wygładzi zmarszczki skóry

Nici używane do wstrzykiwania wypełniaczy polidioksanonowych nie pozostawiają śladów interwencji na twarzy i tworzą szkielet, który wygładza zmarszczki. Zabieg ten jest idealny dla osób, które chcą uzyskać młody wygląd, ale nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Dzięki niciom PDO możemy uzyskać bardzo naturalne efekty zabiegu. Jest to również idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy mają bardzo wrażliwą skórę lub chcą uniknąć blizn i innych widocznych oznak leczenia.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej w Opolu http://laser-opole.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *