Kocyki dla dzieci wykonane z różnych materiałów. Który wybrać?

Koce są podstawą w życiu dziecka. Od zawijania noworodka w szpitalu, przez używanie kocyka jako prześcieradła do łóżeczka lub podkładu do przewijania, po wtulanie dziecka w łóżko z ulubionym kocykiem dla wygody i bezpieczeństwa, a nawet używanie go jako maty do zabawy lub okrycia do karmienia. Nic dziwnego, że miękki flanelowy kocyk dla niemowląt jest amerykańską tradycją od wczesnych lat 1900! Ale jaki jest najlepszy materiał, z którego można je wykonać? Oto kilka informacji, które mogą pomóc Ci zdecydować, jaki rodzaj kocyka chcesz mieć dla swojego dziecka.

Kocyk dla dziecka z bawełny, wełny lub może z jedwabiu?

Kocyki dla niemowląt służą do utrzymania ciepła lub okrycia dziecka.

Kocyki dla niemowląt mogą być wykonane z różnych materiałów. Popularnym materiałem na kocyk dla dziecka jest bawełna.

Koce bawełniane są bardzo miękkie i gładkie, a także zwykle są dość miękkie. Chociaż mają tendencję do bycia droższymi i trudniejszymi do znalezienia, mają tendencję do bycia bardziej trwałymi niż inne tkaniny. Stoją dobrze w czasie, ponieważ nie marszczą się łatwo, co może sprawić, że będą trwać dłużej. Są również łatwe w praniu i pielęgnacji – wystarczy wrzucić je do pralki na delikatny cykl, a następnie wysuszyć!

Wełna to jeden z najpopularniejszych wyborów jeśli chodzi o kocyki dla dzieci. Jest trwała, zmywalna, oddychająca i wytrzymuje intensywne użytkowanie. Koce wełniane są również naturalnie wodoodporne, co oznacza, że raczej nie ulegną zniszczeniu w wyniku wyplucia lub wypadku. Koce wełniane mogą występować w różnych gramaturach, od cienkich do grubych – cieńsze gramatury będą cieplejsze zimą i chłodniejsze latem, natomiast grubsze koce mogą być używane przez cały rok.

Kocyk dla dziecka może być również wykonany z jedwabiu. Ten rodzaj materiału jest wygodny, miękki i gładki. Jednak problemem z jedwabiem jest to, że może nie być łatwy do czyszczenia, ponieważ jest delikatny. Jedwabny kocyk dla dziecka może być drogi, więc najlepiej kupić taki już uszyty, jeśli nie masz czasu na uszycie własnego.

Kocyki dla niemowląt mogą być używane na zimne pory roku i na gorące pory roku

Kocyki dla niemowląt to najbardziej uniwersalny z dostępnych artykułów dziecięcych! Pomimo ich słodkiego wyglądu, kocyki są tak naprawdę niezbędne na każdą porę roku – nie tylko zimę.

W zimie kocyki dla dzieci mogą być używane do zapewnienia im ciepła. Dodanie kocyka do torby na pieluchy dziecka zapewni dodatkową warstwę ochrony przed zimnem. Kocyki dla niemowląt mogą być również używane jako lekki i łatwy sposób ubierania dziecka, gdy na zewnątrz jest gorąco. Niezależnie od tego, czy Twój maluch jest za duży na swój fotelik samochodowy lub wózek, czy też potrzebuje trochę ulgi przed letnim słońcem, kocyk może posłużyć do przykrycia nóżek dziecka, a nawet jako ściereczka do przewijania, która ochroni Twoje ramię przed wypluwaniem!

Niezależnie od pory roku, zawsze znajdzie się powód, aby dodać kocyk do garderoby dziecka. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla kogoś, kto właśnie urodził dziecko, rozważ podarowanie mu dwóch różnych rodzajów kocyków – jednego do domu i jednego na zewnątrz! Jeśli okaże się, że Twoje dziecko woli jeden od drugiego, z wiekiem może docenić posiadanie obu rodzajów kocyków w swojej szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *