Fotel gamingowy – czy musi spełniać specjalne kryteria? Dla kogo będzie odpowiedni? Zobacz

Fotele gamingowe posiadają wiele rozwiązań ułatwiających nie tylko czas spędzony przed komputerem na graniu w gry, ale także wielogodzinną pracę lub naukę. Ergonomiczna konstrukcja foteli wpływa pozytywnie na bóle pleców, które mogą być objawem złej pozycji przy biurku. Mnogość dostępnych modeli sprawia, że nie zawsze wiadomo, jaki fotel gamingowy wybrać. Z tego powodu powstał ten poradnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednie krzesło dla Ciebie.

Co jest ważne przy wyborze fotela gamingowego?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę przy wyborze ergonomicznego krzesła biurowego jest Twój wzrost i waga. Dzieje się tak dlatego, że każdy model ma swoją własną nośność i ważne jest, abyś jej nie przekroczył, aby nie ryzykować uszkodzenia mechanizmu fotela.

Istnieje jeszcze kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego fotela gamingowego:

Cena – w zależności od budżetu, wybierz jedną lub więcej funkcji, które ułatwią Ci życie podczas grania w gry lub pracy w domu lub w biurze;

Trwałość – dobry fotel gamingowy wytrzymuje lata bez utraty swoich pierwotnych właściwości;

Komfort – zależy to od tego, jak wygodne jest krzesło do siedzenia przez długi czas.

Dobry fotel dla graczy powinien posiadać kilka ważnych cech:

Regulowana wysokość – pozwala na dostosowanie go do swoich potrzeb;

Regulowane podłokietniki – można je przesuwać w górę lub w dół w zależności od tego, czy chcemy oprzeć na nich ręce, czy nie;

Regulowane oparcie – można je dopasować do swoich preferencji (kąt nachylenia);

Samo siedzisko powinno być wygodne i zapewniać podparcie dla pleców;

Produkt powinien być łatwy w montażu;

Materiał użyty do jego wykonania powinien zapewniać trwałość i komfort jednocześnie.

Najważniejsza rzecz: ergonomiczna konstrukcja. Oznacza to, że oparcie jest dopasowane do naturalnej krzywizny Twojego kręgosłupa. Odległość między dolną częścią pleców a oparciem powinna być jak największa, gdy na nim siadasz; pozwoli Ci to wygodnie odpoczywać na nim przez wiele godzin, nie męcząc się w żaden sposób. Odległość pomiędzy górną częścią ciała a oparciem również musi być jak najmniejsza; pozwoli to Twojej głowie zachować normalną pozycję podczas siedzenia przed ekranem komputera. Dodatkowo powinno ono posiadać specjalne podparcie lędźwiowe, które zapobiega nadmiernemu naciskowi na dolną część pleców podczas długotrwałego siedzenia.

Dobry fotel gamingowy z regulowanymi podłokietnikami jest niezwykle ważny dla komfortu użytkownika, ponieważ trzymanie rąk w nieodpowiedniej pozycji może być czasem męczące i obciążające dla kręgosłupa. Taki fotel gamingowy jest również uniwersalny, więc będzie pasował każdemu użytkownikowi.

Regulowane podłokietniki wykonane są zazwyczaj ze skóry lub skóry syntetycznej i posiadają szwy, które pozwalają na regulację ich wysokości. Powinny umożliwiać przesuwanie ich bliżej lub dalej od ciała, w zależności od tego, jak bardzo chcemy oprzeć ręce. Oparcie musi mieć podobny mechanizm, aby można je było przesuwać do przodu lub do tyłu w zależności od tego, czy chcemy siedzieć w pozycji wyprostowanej, czy wygodniej odchylić się do tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *